ładowanie
REZERWACJE
ZADZWOŃ
     MENU

PERŁA BAŁTYKU

Jastrzębia Góra

Nasz hotel nad morzem w Jastrzębiej Górze to przestrzeń, w której odpoczniesz ciesząc się bliskością natury. Przyroda Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz szeroka, piaszczysta plaża są w zasięgu krótkiego (100-metrowego) spaceru.

Jeśli udany urlop to dla Ciebie także zwiedzanie, polecamy Ci te miejsca: latarnię w Rozewiu, kaszubskie miasteczko Puck, zamek w Krokowej, groty w Mechowie.

Poznaj wszystkie atrakcje Jastrzębiej Góry i jej okolic

Jastrzębia Góra

Gwiazda Północy 

Pamiątkowy, kamienny obelisk leżący w Jastrzębiej Górze, wykonany z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Jastrzębiej Góry w 2000 roku. Wyznacza on najdalej wysunięte na północ miejsce w Polsce.

Wg pomiarów z listopada 2003 roku przeprowadzonych przez Urząd Morski w Gdyni jest to najbardziej wysunięty punkt na północy Polski, dokładnie 2 metry dalej niż przylądek Rozewie. Najdalej wysunięty na północ Polski punkt, ma
współrzędne: 54°50?08,8?N 18°18?00,5?

 

Klif

Klif w Jastrzębiej Górze jest najwyższym klifem na polskim wybrzeżu. Osiąga wysokość do 33 metrów i stanowi znakomity punkt widokowy na Morze Bałtyckie . Wzdłuż krawędzi klifu biegnie niebieski szlak turystyczny, stanowiący część niebieskiego szlaku rozewskiego.

 

Trasy Nordic Walking w Jastrzębiej Górze

W Jastrzębiej Górze zlokalizowane zostały trzy trasy Nordic Walking (zielona, czerwona i czarna):

Trasa zielona – najkrótsza i najprostsza o długości 5,5 km. Jest to tzw. pętla, zarówno wejście jak i wyjście ulokowane zostało w Bulwarze Nadmorskim.

Trasa czerwona – o średnim stopniu zaawansowania i długości 10,7 km. Podobnie jak trasa zielona ma ona kształt pętli z wejściem i wyjściem na Bulwarze Nadmorskim.

Trasa czarna – najdłuższa i najtrudniejsza o długości 16,2 km; również pętla z wejściem w Nadmorskim Bulwarze. Trasa została rozbudowana w taki sposób by mogła ona zaspokoić potrzeby wymagających uczestników.

 

Latarnia morska w Rozewiu

Znajduje się na Przylądku Rozewie i jest najstarszą budowlą w tej części wybrzeża. Pierwsze dokumenty na temat latarni to szwedzka mapa, datowana na 1696 rok. Latarnia, którą dziś odwiedzamy została uruchomiona 15.11.1822 roku . Konstrukcja latarni obejmuje murowaną podstawę oraz metalową wieżę. Na miejscu działa niewielkie muzeum prezentujące przekrój latarni od czasów starożytnych do współczesności. Latarnia Rozewie jest wysoka na 32,7 m, a zasięg światła to 26 Mm.

 

Motylarnia pod Latarnią Morską w Rozewiu

Motylarnia w Rozewiu to dom dla kilkudziesięciu gatunków motyli egzotycznych z całego świata. Motyle dostępne są na wyciągnięcie ręki! Ubierz się kolorowo, a może motyl przysiądzie właśnie na Tobie. Największa Motylarnia w Polsce to wyjątkowy i niepowtarzalny obiekt ze specjalnie odtworzonym mikroklimatem, który stwarza motylom doskonałe warunki bytowe. Tropikalna aura doskonale sprzyja życiu motyli i zachęca do latania. Wykwalifikowani przewodnicy zdradzą sekrety motyli i odpowiedzą na wszystkie pytania.

 

 

 

Chłapowo

Rezerwat przyrody Wąwóz Chłapowski

Rezerwat znajduje się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i jestnajwiększą atrakcją Chłapowa. Nienaruszona przyroda, bogata roślinność, malownicze położenie zachęcają do długich spacerów. Dla spacerowiczów przygotowane jest miejsce na rozpalenie ogniska, wytyczone są ścieżki z ławeczkami, kładkami i schodkami.

 

Władysławowo

Port Władysławo

Budowany w latach 1935?38, jeden z największych na Bałtyku. W 1952 r. otrzymał urzędową nazwę Władysławowo, dla upamiętnienia fortu wojennego zbudowanego w XVII w. na polecenie króla Władysława IV. Port opasują dwa falochrony: wschodni oraz zachodni, w kształcie łuku (ponad 700 m), który spełnia także rolę mola spacerowego. Położony nad otwartym morzem jest jednym z najważniejszych portów pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Dysponuje doskonałym zapleczem dla przemysłu rybnego. Pełni również funkcję żeglarskiej mariny.

 

Hallerówka

Oddział Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy? mieści się w zabytkowym obiekcie przy ul. Morskiej 6 we Władysławowie. Drewniana willa wybudowana w 1924 r. należała do gen. Józefa Hallera oraz jego rodziny. Spędzali w niej co roku letnie wakacje.Po II wojnie światowej obiekt był w zarządzie Miasta Władysławowa i pełnił funkcję lokalu komunalnego. W 1981 r. przekazano go Zarządowi Nadmorskiego Parku Krajobrazowego na siedzibę oraz działalność muzealną. Utworzono wówczas pierwszą izbę pamięci Hallera. W 2000 r. otwarto w ?Hallerówce? Centrum Pamięci gen. J. Hallera i Błękitnej Armii. Znajduje się tam stała ekspozycja pt. Gen. Józef Haller na Pomorzu ? Dla Ciebie Polsko i dla Twej Chwały. Życie i służba gen. J. Hallera (1873-1960), na która składają się przede wszystkim pamiątki poświęcone generałowi oraz żołnierzom z Błękitnej Armii. Do najcenniejszych zbiorów należą rzeczy osobiste generała podarowane przez jego synową Izabellę Haller.

Aleja Gwiazd Sportu

Aleja powstała w 2000 roku i i jest to jedyne tego typu miejsce w Polsce. Każdego roku, podczas kolejnych edycji Alei Gwiazd Sportu, odsłonięte zostają kolejne mosiężne gwiazdy ? upamiętniające sylwetki uznanych sportowcówm.in.: Feliksa Stamma, Kazimierza Deyny, Waldemara Legienia, Roberta Korzeniowskiego, Ireny Szewińskiej, Huberta Wagnera, Ryszarda Szurkowskiego, Leszka Drogosza, Jerzego Kuleja, Jacka Wszoła, Dariusza Michalczewskiego, Sylwi Gruchała, czy Michela Platiniego. W trakcie festiwali odbywają się dodatkowo programy artystyczne z udziałem znanych wykonawców, pokazy sztucznych ogni, sadzenie okolicznościowych drzewek, mecze piłki nożnej, w których biorą udział znane postaci sportu.

 

Hel

Fokarium

Oglądanie na żywo pływających fok to dla dzieci ogromna frajda. Ale w helskim fokarium mogą też dowiedzieć się, co zrobić, aby pomóc tym niesamowitym ssakom. Fokarium jest częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego i prowadzi działalność mającą na celu ochronę fok szarych żyjących w Bałtyku. W ośrodku zwierzęta poddawane są badaniom i leczeniu, prowadzi się także hodowlę. Foki wypuszczane są do morza, co pozwala utrzymać populację zdziesiątkowaną przez nierozważne postępowanie człowieka.

Latarnia Morska

Latarnia Morska Helu to ośmiokątna wieża z czerwonobrunatnej licowanej cegły, zwężająca się ku górze, zakończona galerią pod stożkowym dachem, na którym znajduje się jedna z helskich anten radiowych. Latarnia ma 41,5 m wysokości, a jej światło (i taras widokowy) umieszczone na wysokości 39 m widać nawet z odległości 18 Mm (ok. 36 km). Źródłem światła jest 1000 W żarówka, która w przypadku przepalenia się wykonuje automatycznie obrót o 45 st., a na jej miejsce ustawia się żarówka zapasowa.

Puck

Molo w Pucku

To urokliwe miejsce, które na spacery wybierają zarówno turyści jak i mieszkańcy. Puckie molo jest całe drewniane i wyposażone w liczne ławki, na którch można usiąść i podziwiać widok na Zatokę, Pucką oraz półwysep. Na molo można wejśćz deptaka, portu jachtowego oraz od strony parku. Uroku dodają mużaglówki i motorówki, które zacumowane są w sąsiadującej w marinie. Na skrzyżowaniu molo znajduje się drewniana restauracja na palach o nazwie ?Na Molo?. Restauracja jest okrągła, przeszklona a do tego posiada taras widokowy, z którego rozpościera się panorama na Zatokę Pucką

 

Stary Rynek o unikatowym klimacie i formie

Rynek posiada średniowieczny układ urbanistyczny z kamienicami z XVIII/XIX w. oraz ratuszem z XIX w. Wyjątkowość miejsca podkreśla też monumentalnie wznosząca się ponad rynkiem wieża kościoła powstałego w XIV w.Na rynku znajduje się Ratusz (1863-65) wzniesiony wg projektu arch. Blaurocka z Wejherowa Rynek, fontanna, urokliwe restauracje, kawiarnie oraz jedyna w swoim rodzaju Huta Szkła, w której odbywają się oryginalne pokazy. Dodatkowo Huta pełni również rolę kameralnej restauracji oraz kawiarni

 

Port jachtowy

To niezwykle atrakcyjny i nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny, którego wyjątkowe usytuowanie oraz malowniczość tworzą jeden z najpiękniejszych zakątków miasta. Zapewnia on doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, zarówno ze strony zaplecza technicznego- sprzętowego, jak i dogodności atmosferycznych. Wietrzność terenu gwarantuje optymalną sprawność żeglarzom, windsurfingowcom i kitesurfingowcom. Dzięki temu odbywają się tu prestiżowe zawody na poziomie mistrzostw świata i Europy, doskonalą się tu olimpijczycy oraz międzynarodowa elita żeglarska. Tutaj horyzont wyznacza linia Półwyspu Helskiego, który przedziela błękitne niebo od tafli wód Zatoki Puckiej. Jest to idealne miejsce nie tylko dla uprawiających sporty wodne, ale i dla amatorów pięknych widoków, fotografii, wrażeń estetycznych.

Port rybacki

miejsce o wyjątkowej i ogólnopolskiej symbolice O specyfice, symbolice i wyjątkowości tego miejsca zaświadcza jego piękna i wzniosła historia. Port skupiał bazę floty królewskiej, pełnił rolę portu wojennego II Rzeczypospolitej, ponadto był historycznym miejscem Zaślubin Polski z Morzem w 1920 r. O wydarzeniu tym do dziś przypomina pomnik gen. Józefa Hallera. Obecnie to spokojna i cicha przystań z barwnymi i leciwymi łódeczkami, która wciąż przyciąga mieszkańców oraz turystów, zachęcając do rodzinnych spacerów oraz romantycznych, wieczornych przechadzek.

? pomnik gen. Józefa Hallera, dowódcy frontu pomorskiego, który w 1920 r. przejmował z rąk administracji pruskiej Pomorze; realizator Zaślubin Polski z Morzem
? słupek zaślubinowy ustawiony na pamiątkę Zaślubin Polski z Morzem 10 lutego 1920 r.

 

Nadmorska ścieżka rowerowa od Pucka przez Swarzewo, Władysławowo, Jastarnię do Juraty ? wzdłuż Zatoki Puckiej

Atrakcyjne miejsca widokowe, stanice informacyjne z małymi przystaniami na zatoce oraz oferta gastronomiczna. Wszystko sprzyja i zaprasza miłośników morskich pejzaży do aktywnego wypoczynku i podziwiania niezapomnianych widoków. W Pucku 4 068 m ścieżki rowerowej, od Płutnicy wzdłuż linii brzegowej Zatoki Puckiej, prowadzi poprzez port rybacki, promenadą żeglarską, przez park im. Feliksa Nowowiejskiego, po Rozgard. Całość trasy rowerowej wokół Zatoki Puckiej przekracza 40 km.

 

Park Nowowiejskiego

To ciche i spokojne, a jednocześnie malownicze miejsce. Jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc Pucka. Od strony północnej otoczony Zatokę Pucką. Gęste i zielone korony ogromnych i leciwych buków skłaniają mieszkańców oraz turystów do długich spacerów i wypoczynku pomiędzy zielonymi alejkami. Park jest idealnym miejsce do aktywnego wypoczynku. Z tego urokliwego miejsca korzystają biegacze i sympatycy Nordic Walking, a także rowerzyści

Rzucewo

Osada łowców fok

Niezwykłe walory Rzucewa ? historyczne, ale też przyrodnicze, doprowadziły do powstania w tym miejscu parku kulturowego o nazwie Osada Łowców Fok. Znaleziono tu pozostałości zabudowy, chat i warsztatów. Do znalezisk nawiązują stworzone rekonstrukcje, które znajdują się na ścieżce dydaktycznej na świeżym powietrzu (m.in. półziemianka, chata szamana, chata słupowa, piec garncarski, grób czy pracownia kamieniarza). Wzniesienia Kępy Puckiej i Swarzewskiej już w epoce kamienia dawały schronienie osiedlającym się tutaj plemionom łowców fok. Bardzo ważnym okresem w pradziejach naszego regionu był późny neolit (2500-1700 p.n.e.), kiedy to nad dzisiejszą Zatoką Pucką pojawiły się pierwsze osady łowców fok.Stworzyli silną, oryginalną kulturę, znaną z charakterystycznej ceramiki, wyrobów bursztynowych, kamiennych narzędzi. Rzucewska osada łowców fok została odkryta w roku 1894, jednak pierwsze prace wykopaliskowe przeprowadzono dopiero w latach 1927-29 przez prof. Józefa Kostrzewskiego. Wznowione w 1984 trwają do dziś. Rzucewo stało się ważnym stanowiskiem badań nad epoką kamienia na Pomorzu, a termin ?kultura rzucewska? wszedł do historii cywilizacji. Obecnie dzięki utworzeniu Parku Kulturowego Osady Łowców Fok można obejrzeć wystawy ?Rzucewo w epoce kamienia? i ?Obiekty archeologiczne w krajobrazie Kaszub? oraz spacer ?Szlakiem łowców fok?, na którym znajdują się zrekonstruowane obiekty z epoki kamienia.

Zamek w Rzucewie

Jedną z największych atrakcji turystycznych Rzucewa jest Zamek Jan III Sobieski. Jest to XIX wieczny pałac zbudowany w stylu neogotyckim w formie zamku. W miejscu pałacu mieściły się dawniej dwory, z którymi wiąże się historia rodów Wejherów, Radziwiłłów, Przebendowskich i wreszcie samego króla Jana III Sobieskiego, który przyjeżdżał do Rzucewa, aby polować. Obecna budowla powstała na zamówienie rodu von Below, niemal 200 lat po śmierci króla Sobieskiego. W 1994 pałac przeszedł gruntowną renowację i od tego czasu funkcjonuje jako hotel z restauracją. Przebywając tam można spędzać wieczory w domku myśliwskim, degustować wino w zamkowej winiarni, jeździć konno czy grać w tenisa. Dostępna do zwiedzania bez żadnych opłat jest sala poświęcona królowi Janowi III Sobieskiemu oraz stylowo urządzona biblioteka zawierającej m. in. informacje o rodach dawnych właścicieli Rzucewa.

Sławutowo

Osada Sławutowo

Znajduje się ona w małej miejscowości Sławutowo, leżącej na obrzeżach Puszczy Darżlubskiej. Jest to rekonstrukcja Osady Średniowiecznej z przełomu IX-X w. Przekraczając jej bramy przenosimy się w świat naszych praojców i widzimy jak dawniej rozwinięte było rzemiosło. Na miejscu poznamy garncarza, tkaczkę, piekarza, kowala, czy zielarza. W ich towarzystwie zwiedzimy 8 chat, zobaczymy jak żyli i pracowali nasi przodkowie. ?Osada Sławutowo? pełni funkcję kulturową, edukacyjną jak i turystyczną. Jedną z form popularyzacji tego miejsca są zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, jak również dorosłych. W osadzie organizowane są żywe lekcje historii tj. warsztaty rzemieślnicze (garncarstwo, tkactwo, pieczenie podpłomyków, zdobnictwo w skórze, filcowanie), a także pokazy kuchni średniowiecznej. Kultywowane są dawne tradycje i obrzędy, aby w jak najbardziej namacalny sposób przybliżyć życie z przed 1000 lat.

PFR PFR

Hotel z basenem nad morzem w Jastrzębiej Górze, wakacje i wczasy all inclusive nad Polskim morzem dla rodzin z dziećmi.
Astor hotel to także obiekt konferencyjny nad morzem wyposażony w nowoczesne sale konferencyjne dające wiele możliwości aranżacyjnych.

Rezerwując bezpośrednio wspierasz sadzenie drzew
10 rezerwacji bezpośrednich = 1 drzewo
REZERWUJ ONLINE
X
face