ładowanie

Co robić nad morzem, gdy pada deszcz?

Wczasy nad morzem cieszą się zdecydowanie największą popularnością latem. Wtedy prawdopodobieństwo pięknej, słonecznej pogody jest bardzo duże. Spodziewamy się wysokich temperatur, bezchmurnego nieba, przyjemnych chwil na rozgrzanej plaży. Jednak nasze wyobrażenia nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością. Pogoda niestety lubi płatać figle. Co robić nad morzem, gdy pada deszcz?

Jak uratować wakacje nad morzem?

Szykujemy się na wakacje czasem długie tygodnie. Planowanie udanego urlopu rozpoczyna się od jego terminu, a następnie lokalizacji. Noclegi, pobliskie atrakcje, potrzebne zakupy. Nie chcemy myśleć o nadmorskich wakacjach, gdy nie ma słońca. Nie mamy jednak na to wpływu, a pobyty w Polsce wiążą się z ryzykiem spędzenia czasu inaczej, niż to sobie wyobrażamy. Trzeba przygotować sobie alternatywy do opalania się na plaży. Warto wiedzieć, jakie są nadmorskie atrakcje w deszcz.

Zimno, wiatr i pada

Oczywiście nie jest to idealny scenariusz, szczególnie gdy wybieramy się nad Bałtyk. Czy rezygnować z wyjazdu, zmienić termin? Nie zawsze jest taka możliwość, więc co robić nad morzem, gdy pada deszcz? Przede wszystkim poszukać lokalnych atrakcji, których jest całkiem sporo. Można znaleźć ciekawe możliwości zarówno dla grup przyjaciół, rodzin z dziećmi, seniorów. Co, gdy niepogoda nad morzem pojawi się właśnie podczas naszych wczasów? Mimo wszystko, dobrze się bawić!

Co robić nad morzem, gdy pada deszcz?

Aktywne zwiedzanie okolicy to zawsze dobry pomysł. Odwiedziny latarni morskiej, zabytki historyczne, udział w zajęciach sportowych, warsztatach, wystawach. Prawie w każdej większej, nadmorskiej miejscowości (przez cały sezon od maja do września) dzieje się dużo. Nowe, nadmorskie atrakcje w deszcz powstają regularnie, aby przyciągnąć turystów. Aquaparki ze strefami saun, termy i centra odnowy biologicznej, spa nad morzem, wystawy interaktywne, salony gier i rozrywek.

Wyjazd z dziećmi wymaga planu

Nadmorskie wakacje, gdy nie ma słońca, to zazwyczaj największy problem dla rodziców. Wizyty na plaży, zabawy z piaskiem i kąpanie się w morzu to pożądane atrakcje. Dzieci mogą tam spędzać długie godziny i nie trzeba się martwić o zapewnienie rozrywek. Co, gdy niepogoda nad morzem, sprawdzi się dla najmłodszych? Dobrze jest zacząć od wyboru takiego obiektu noclegowego, który organizuje czas dzieciom. Codziennie animacje (malowanie, ćwiczenia, przebieranki) są najlepszą metodą. Nawet dwie, trzy godzinki dziennie takich zajęć, pozwolą rodzicom uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Takim miejscem jest na przykład hotel Astor w Jastrzębiej Górze, który jest rekomendowany na rodzinne wakacje.

Sprawdzone pomysły

Zawsze dobrą alternatywą są kryte baseny, kręgielnie, gokarty. Chociaż wiele z tych czynności robi się także na co dzień, dzieci są i tak zadowolone. Jak uratować wakacje nad morzem? Poszukać sobie ciekawych miejsc na mapie, gdzie można łatwo dojechać. Nadmorskie miejscowości posiadają swoje fokaria, kina plenerowe, muzea przystosowane dla dzieci, centra kreatywnej zabawy i nauki. Jest, w czym wybierać, a dorośli też często znajdą tam coś dla siebie. Co robić nad morzem, gdy pada deszcz? Nie myśleć o zaprzepaszczonej szansie na opalanie, tylko korzystać z czasu laby!

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

pozostałe oferty specjalne

Zadowolenie Gości to nasz priorytet, dlatego specjalnie z myślą o Was systematycznie tworzymy oferty specjalne.

Cena Dnia
Pobyt nad morzem Cena Dnia
Kalosze poproszę! Jesienna oferta pobytowa
Odpocznij jesienią nad morzem Kalosze poproszę! Jesienna oferta pobytowa
Aqua Slimming - wczasy odchudzające
Wodne wyszczuplanie Aqua Slimming - wczasy odchudzające
Zabujaj się nad morzem - romantyczny pakiet dla par
Zabujaj się nad morzem - romantyczny pakiet dla par
Magiczne Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie w hotelu nad morzem Magiczne Boże Narodzenie 2023
Złap oddech przed Nowym Rokiem
Złap oddech przed Nowym Rokiem
SYLWESTROWA GALA OSCAROWA
Sylwester w hotelu nad morzem SYLWESTROWA GALA OSCAROWA
Ferie zimowe nad morzem - Zimowy Festiwal Ciekawości
Ferie zimowe w hotelu nad morzem Ferie zimowe nad morzem - Zimowy Festiwal Ciekawości
Weekendowy relaks w Hotelu Astor
WEEKENDOWY RELAKS W HOTELU ASTOR Weekendowy relaks w Hotelu Astor
Wczasy dla seniorów nad morzem
Aktywne wczasy seniora Wczasy dla seniorów nad morzem
Pakiet SPA Babie Lato
Podaruj sobie chwile odprężenia w Gaja Natural SPA Pakiet SPA Babie Lato
Voucher podarunkowy
POMYSŁ NA IDEALNY PREZENT Voucher podarunkowy
Niedzielne bufety
Obiady w formie gorących bufetów bez ograniczeń Niedzielne bufety
PFR PFR

Hotel z basenem nad morzem w Jastrzębiej Górze, wakacje i wczasy all inclusive nad Polskim morzem dla rodzin z dziećmi.
Astor hotel to także obiekt konferencyjny nad morzem wyposażony w nowoczesne sale konferencyjne dające wiele możliwości aranżacyjnych.

Rezerwując bezpośrednio wspierasza sadzenie drzew
10 rezerwacji bezpośrednich = 1 drzewo
REZERWUJ ONLINE
X
face