ładowanie

Bałtyk zimą. Zima nad morzem ma zalety!

Dla wielu osób zima nad morzem może nie brzmieć zbyt zachęcająco. W tym okresie mamy bowiem ochotę wybrać się na narty, snowboard lub posiedzieć przy kominku, popijając grzańca. Morze zaś kojarzy nam się ze słońcem, plażą i kąpielą w słonej wodzie. Jak się jednak okazuje, zima nad morzem może być równie interesująca, co lato – a czasem nawet bardziej. Jak to możliwe? Jakie są największe zalety zimowego pobytu nad morzem? Jak się ubrać zimą nad morzem i co jeszcze trzeba ze sobą zabrać, gdy wybieramy się w podróż?

Zima nad morzem – zalety

Większość z nas zna Bałtyk przede wszystkim z okresu letniego – gdy plaże są pełne ludzi, wszędzie unosi się zapach ryb, a ulice są zakorkowane. Z tego powodu bardzo niewiele osób zdążyło doświadczyć osobliwości, jaką jest Bałtyk zimą. Ten bowiem oferuje nam podróż w malowniczą krainę, pełną niesamowitych widoków, kojącego szumu fal i zadziwiającego spokoju. Dodatkowo po długim zimowym spacerze zdecydowanie spa nad morzem zapewni intensywność doznań, sezonowych zapachów i dużo ciepła, jakże potrzebnego o tej porze roku.

Zima nad morzem to czas, gdy nasza wyobraźnia wchodzi w starcie z rzeczywistością. Wchodzimy do miejsca, które kojarzymy z hałasem i gwarem. Tam zaś panuje cisza i spokój, a nam towarzyszy jedynie łagodny szum wiatru i morskich fal. Potem oddychamy pełną piersią i czujemy, jak momentalnie wszystkie troski odchodzą gdzieś daleko. Taki właśnie jest Bałtyk zimą – malowniczy, kojący, spokojny i pełen naprawdę niezwykłego klimatu.

Czy warto pojechać nad morze zimą? Plan na ferie.

Jeśli zastanawiamy się, czy warto pojechać nad morze zimą – odpowiedź zawsze będzie brzmiała: tak. Wystarczającym powodem powinno być przekonanie się, jak w ogóle nadmorskie regiony wyglądają o tej porze roku. Większość z nas bowiem ani razu nie zapuściła się tam chociażby jesienią. W związku z tym warto chociażby sprawdzić Bałtyk zimą – planując na początek np. weekend nad morzem.

Do tego, czy warto pojechać nad morze zimą ostatecznie powinny nas przekonać kwestie zdrowia, oszczędności i komfortu. Te trzy to bowiem właśnie największe zalety zimowego pobytu nad morzem.

Zalety zimowego pobytu nad morzem

Oczywistym jest, że zima nad morzem to okres poza sezonem turystycznym. W związku z tym ceny wyżywienia czy noclegu będą znacznie niższe, niż w sezonie. Dzięki temu będziemy mogli pozwolić sobie na kilkudniowy wyjazd bez konieczności wcześniejszego odkładania przez kilka miesięcy.

Oprócz finansów – wizyta zimą nad morzem ma jeszcze inną zaletę, która również ma związek z pozasezonowością. Jest to dużo mniejsza ilość turystów i przyjezdnych sprzedawców, którzy wystawiają różne stragany i tym podobne stoiska. Letnie wakacje nad morzem to zdecydowanie tłumy, więc jeśli lubisz ciszę i spokój – zimowy wyjazd nad morze sprawi Ci wiele radości. Zimą zatem nadmorskie miasta nie są tak zatłoczone i jest w nich znacznie ciszej i spokojniej. Przechadzając się plażą podczas wizyty bardzo prawdopodobne, że nie spotkamy dosłownie nikogo.

Przy okazji warto zwrócić uwagę jeszcze na zdrowotne zalety zimowego pobytu nad morzem. Z racji tego, że jest to region turystyczny, gdzie raczej nie znajdują się żadne duże ośrodki przemysłu – powietrze poza sezonem jest tam znacznie czystsze. Ma to też związek z mniejszą ilością samochodów i faktem, że znad morza nieustannie przybywają nowe prądy powietrzne.

Co więcej – jod zimą nad morzem występuje w dużo większym stężeniu, niż latem. Praktycznie każdy oddech sprawia, że jesteśmy zdrowsi – i tak się też czujemy. Ze względu na zdecydowanie mniejsze stężenie smogu niż w mieście, jod zimą nad morzem i spokój – nadmorskie regiony to doskonałe miejsce, aby naładować baterię przed wiosną i odpocząć nieco od miejskiego zgiełku.

Co robić zimą nad morzem? Więcej możliwości, niż mogłoby się wydawać!

Prawdopodobnie na tym etapie większość osób zaczęła się zastanawiać – w zasadzie co robić zimą nad morzem, jeśli nie możemy sobie trochę ?poplażować?? Cóż, najbardziej interesującą odpowiedzią będą oczywiście sanki – a miejsc, żeby na nich pojeździć jest naprawdę sporo. Różnego rodzaju górki i leśne ścieżki dają bardzo wiele możliwości pod względem spędzania wolnego czasu.

Warto zaznaczyć, że ze wszystkiego, co można robić zimą nad morzem – niewiele jest możliwości ?statycznego? wypoczynku. Raczej więc nie odnajdą się tam osoby, które wolą odpoczywać siedząc w miejscu. Zima nad morzem to bowiem przede wszystkim wędrówki, sanki, szukanie cudownych widoków, kuligi! Chyba, że zdecydujemy się na wybór hotelu nad morzem z rozwiniętą infrastrukturą rekreacyjną, wtedy możemy nie ruszać się z miejsca.

Co zabrać ze sobą nad morze na zimę?

W odniesieniu do wcześniej poruszonej kwestii aktywności – zdecydowanie powinniśmy wyposażyć się w sanki. To jednak nie wszystko. Jeśli zastanawiamy się, co zabrać ze sobą nad morze na zimę, od razu zapakujmy do torby kijki do nordic walking, solidne buty zimowe, bardzo ciepłą kurtkę, kieszonkowe ogrzewacze.

Bardzo ważne jest to, jak się ubrać zimą nad morze. Zatem gdy będziemy się pakować i rozważać, co zabrać ze sobą nad morze na zimę – na pierwszym miejscu powinny znaleźć się odpowiednie ubrania. Niech nie będą to jedynie grube okrycia wierzchnie, ale również bielizna termiczna, rękawice, czapka. Jeśli będziemy wiedzieć, jak się ubrać zimą nad morze – dosłownie nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć. Aby uatrakcyjnić sobie dłuższe i mroźne wieczory, warto wziąć także karty do gry, ulubione planszówki, dobrą książkę, na którą nigdy nie mamy czasu.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

pozostałe oferty specjalne

Zadowolenie Gości to nasz priorytet, dlatego specjalnie z myślą o Was systematycznie tworzymy oferty specjalne.

#RezerwujSprytnie
Sprawdź aktualne promocje #RezerwujSprytnie
Żywiołowe wakacje - lato nad morzem 2024
Żywiołowe wakacje - lato nad morzem 2024
Czerwcowe dłużej taniej!
Promocja Czerwcowe dłużej taniej!
Pomysł na idealny prezent
Voucher podarunkowy Pomysł na idealny prezent
Cena Dnia
Cena Dnia
Cena Dnia - oferta bezzwrotna ze śniadaniem
Pobyt ze śniadaniem Cena Dnia - oferta bezzwrotna ze śniadaniem
Odprężające Lato w Gaja Natural SPA
Odprężające Lato w Gaja Natural SPA Odprężające Lato w Gaja Natural SPA
Aqua Slimming - wczasy odchudzające
Wodne Wyszczuplanie Aqua Slimming - wczasy odchudzające
Wczasy kondycyjne nad morzem
Pakiet dla aktywnych Wczasy kondycyjne nad morzem
FIRST MINUTE Święta szyte na miarę
Boże Narodzenie w hotelu nad morzem 2024 FIRST MINUTE Święta szyte na miarę
Zabujaj się nad morzem
Romantyczny pakiet dla par Zabujaj się nad morzem
Tylko we dwie
Pakiet mama i córka nad morzem Tylko we dwie
Weekendowy relaks w Hotelu Astor
Weekendowy relaks w Hotelu Astor
Pakiet SPA Relaksacyjny
Pakiet relaksacyjny Pakiet SPA Relaksacyjny
Wczasy dla seniorów nad morzem
Aktywne wczasy seniora Wczasy dla seniorów nad morzem
Niedzielne bufety
Obiady w formie gorących bufetów bez ograniczeń Niedzielne bufety

Hotel z basenem nad morzem w Jastrzębiej Górze, wakacje i wczasy all inclusive nad Polskim morzem dla rodzin z dziećmi.
Astor hotel to także obiekt konferencyjny nad morzem wyposażony w nowoczesne sale konferencyjne dające wiele możliwości aranżacyjnych.

Rezerwując bezpośrednio wspierasz sadzenie drzew
10 rezerwacji bezpośrednich = 1 drzewo
REZERWUJ ONLINE
X
face