ładowanie

Zimowe wczasy nad morzem

To nieprawda, że Bałtyk zasługuje na uwagę wyłącznie latem. Morze zimą ma naprawdę wiele do zaoferowania. Panująca wówczas atmosfera całkowicie różni się od tej w okresie wakacyjnym. Plaże pustoszeją, a zamiast wszechobecnego gwaru panuje cisza i spokój. Zapewniamy, że każdy, kto choć raz zdecyduje się na nadmorskie wczasy w chłodniejsze miesiące, zechce regularnie powracać na wybrzeże!

Wczasy zimą nad Bałtykiem dla zdrowia

Morze Bałtyckie słynie z wysokiego stężenia jodu. I co ciekawe, właśnie zimą jest go najwięcej. Wiąże się to z częstszymi sztormami oraz burzami, podczas których fale rozbijają się o brzeg. Wtedy uwalnia się największa ilość tego cennego dla zdrowia pierwiastka. Dlaczego właściwie warto wdychać jod? Pozytywnie wpływa on na funkcjonowanie tarczycy odpowiadającej za wiele funkcji i procesów w organizmie. Poza tym znakomicie poprawia odporność, a także rozwój fizyczny oraz intelektualny.

Dlatego wczasy zimą nad Bałtykiem na zdrowia to w dużej części spacery. Spacer nad morzem zimą z pewnością polepsza samopoczucie. Najlepiej przechadzać się w odległości co najmniej 300 metrów od linii brzegowej ? tam stężenie jodu okazuje się najwyższe. Poza tym nad morzem powietrze jest po prostu czystsze niż w innych częściach kraju. Brak smogu z pewnością przysłuży się naszemu zdrowiu. Nad Bałtykiem odetchniemy pełną piersią bez obaw o zanieczyszczenia. Warto też wiedzieć, że to zimą na plaży znajduje się najwięcej bursztynów. Po sztormach można trafić na sporo tych cennych kamieni pochodzenia naturalnego. Znalezienie bursztynu to nie lada nagroda za długi spacer!

Morze zimą, czyli ostoja spokoju

Zimowe wczasy nad morzem pokochają osoby, które chcą uciec od zgiełku miasta i trosk życia codziennego. W chłodnych miesiącach nie ma tu śladu po straganach, głośnych turystach czy dyskotekach. Panuje za to niespotykany spokój. Spacery nadmorskimi bulwarami, wzdłuż linii brzegowej czy dawniej zatłoczonym molo, zimą bywają naprawdę przyjemne. Co ważne, problemu nie sprawia nawet dostanie się do popularnych w lecie atrakcji turystycznych (np. latarni morskich) czy restauracji. Z kolei cisza i bliskość natury sprzyjają wyciszeniu. Doskonale działają też na ludzką psychikę. Wczasy zimą nad Bałtykiem to gwarantowana poprawa nastroju.

Nadmorskie wczasy ? zima i zachwycająca natura

Przyroda nad Bałtykiem w okresie zimowym zaskakuje niecodziennym pięknem. Będąc nad morzem w chłodniejsze miesiące, należy zwrócić uwagę na uroki zaśnieżonej plaży i wydm ? choć zupełnie inne niż latem, okazują się równie piękne. Wspaniale prezentują się także delikatnie zmrożone drzewa i krzewy. Morze zimą zapewnia widoki godne uwiecznienia na niejednej fotografii. Poza tym w powietrzu unosi się zapach sosnowego lasu, a nie smażonej ryby! Warto też pamiętać, że właśnie zimą bez większego wysiłku zdążymy na obejrzenie wschodu słońca. Wystarczy pojawić się na plaży dopiero około 8 rano, aby nacieszyć oczy tym olśniewającym widokiem.

Wczasy zimą nad morzem ? łatwiejszy dojazd i niższe ceny

Planując wyjazd nad morzem zimą, nie trzeba obawiać się opóźniających podróż korków. Nawet do najpopularniejszych miejscowość dojeżdża się bez przeszkód. To ogromna zaleta, zwłaszcza podczas krótkiego urlopu. Co więcej, poza sezonem wiele restauracji oraz ośrodków na Bałtykiem oferuje niższe ceny. A odwiedzając lokalne biznesy, wspieramy ich utrzymanie w tym trudniejszym okresie.

Zimowe wczasy nad morzem dla miłośników sportu

Pobyt nad morzem zimą to nie tylko długie spacery i podziwianie natury. Znajdą tu coś dla siebie nawet amatorzy sportów zimowych. Do najpopularniejszych aktywności na tym obszarze zalicza się oczywiście nordic walking. Podczas pieszych wędrówek można z powodzeniem zwiedzać okolicę. Podobnie sprawa ma się z joggingiem. Na tym jednak nie koniec! Morskie okolice umożliwiają jazdę na nartach. Pokryte śniegiem plaże sprzyjają jeździe na biegówkach, zwłaszcza że w wielu miejscach znajdują się specjalnie wyznaczone trasy. Na wybrzeżu mieszczą się również stacje narciarskie z wypożyczalniami sprzętu. Opcja dla odważnych to z kolei morsowanie. Amatorów tej aktywności nad Bałtykiem nie brakuje!

Zimowe wakacje nad morzem z rodziną i pupilem

Morze zimą staje się niezwykle przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi czy zwierzętami. Zmrożona plaża znacznie ułatwia przejazd wózkiem. Właściwie nie trzeba się martwić, że koła ugrzęzną w piasku. W innych miesiącach bywa to bardzo utrudnione, a czasem niewykonalne. Chłodne miesiące to także doskonały czas na nadmorskie spacery z psem. W sezonie niemal zawsze jest to surowo zabronione, co rodzi problemy, gdy podróżuje się z pupilem. Zimą nie ma za to obaw, że zakłóci on wypoczynek innym turystom.

Wybierając się na zimowe wczasy nad morzem z myślą o aktywnym wypoczynku w otoczeniu natury, należy zadbać o odpowiednie miejsce pobytu. Dobrze wybrać hotel położony blisko morza i z bogatą ofertą, dzięki której wypoczynek stanie się jeszcze przyjemniejszy. Dokładnie taki jest Hotel Astor w Jastrzębiej Górze. Wygodne pokoje, pyszna kuchnia, strefa Wellness, zajęcia fitness i dostępność innych aktywność, czynią pobyt w tym miejscu wyjątkowym.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

pozostałe oferty specjalne

Zadowolenie Gości to nasz priorytet, dlatego specjalnie z myślą o Was systematycznie tworzymy oferty specjalne.

Voucher podarunkowy
POMYSŁ NA IDEALNY PREZENTVoucher podarunkowy
Cena Dnia
Pobyt nad morzemCena Dnia
Bal Karnawałowy w Jastrzębiej Górze
Karnawałowa zabawa w Hotelu Astor 04.02.2023Bal Karnawałowy w Jastrzębiej Górze
Ferie zimowe nad morzem - Z Astorem wśród zwierząt
Ferie zimowe w hotelu nad morzem - pobyt 2 dzieci GRATISFerie zimowe nad morzem - Z Astorem wśród zwierząt
Aqua Slimming - wczasy odchudzające
Wodne wyszczuplanieAqua Slimming - wczasy odchudzające
Weekendy karnawałowe ze smakiem
Karnawałowy odpoczynek z dala od zgiełku miastaWeekendy karnawałowe ze smakiem
Walentynki w hotelu nad morzem
Walentynki w hotelu nad morzemWalentynki w hotelu nad morzem
Dzień Kobiet w hotelu nad morzem
Wyjątkowa Ty!Dzień Kobiet w hotelu nad morzem
Wielkanoc w Hotelu Astor
WIELKANOC W HOTELU NAD MORZEMWielkanoc w Hotelu Astor
Majówka nad morzem
Długi weekend pełen kolorówMajówka nad morzem
Wakacje Odkrywców - lato nad morzem 2023
Wakacje Odkrywców - lato nad morzem 2023
Weekendowy relaks w Hotelu Astor
WEEKENDOWY RELAKS W HOTELU ASTORWeekendowy relaks w Hotelu Astor
Wczasy dla seniorów nad morzem
Aktywne wczasy senioraWczasy dla seniorów nad morzem
Pakiet SPA Relaksacyjny
Pakiet relaksacyjnyPakiet SPA Relaksacyjny
Pakiet SPA Zimowy w Hotelu Astor
Aromatyczny Pakiet SPA ZimowyPakiet SPA Zimowy w Hotelu Astor
Niedzielne bufety
Obiady w formie gorących bufetów bez ograniczeńNiedzielne bufety
Dziecko w podróży
Trip Advisor
Forbes
Mojekonfrencje
Sale Biznesowe
Konferencje
Dzieciochatki.pl
PFRPFR

Hotel z basenem nad morzem w Jastrzębiej Górze, wakacje i wczasy all inclusive nad Polskim morzem dla rodzin z dziećmi.
Astor hotel to także obiekt konferencyjny nad morzem wyposażony w nowoczesne sale konferencyjne dające wiele możliwości aranżacyjnych.

face